Ručenie má svoje úskalia, vybavte si pôžičku bez neho

rýchla pôžička - peniaze na účte na druhý deň
Ručenie má svoje úskalia, vybavte si pôžičku bez neho
4.3 (85%) z 4 hlasov

V živote každého z nás niekedy nastávajú nepredvídateľné a neštandardné situácie. Okrem psychického stresu vedia spôsobiť aj veľmi nepríjemný „prievan v peňaženke“, či dokonca dočasnú insolventnosť. Je potrebné zaplatiť výdavky, s ktorými ste pri kalkulácii svojho bežného rozpočtu nepočítali, ale nemáte z čoho. Vyjadrené slovníkom finančníkov: vaša likvidita je nulová!

Mali ste nehodu s vozidlom, ktoré ste, žiaľ, nemali havarijne poistené? Problém je na svete! Nemáte z čoho zaplatiť drahú opravu a bez auta sa kvôli pracovným povinnostiam dlhodobo nezaobídete! Niekto z vašej rodiny vážnejšie ochorel a vy ste kvôli tomu na mesiac vypadli zo zamestnania a ešte sa vám do toho aj pokazila práčka? Opäť oriešok, ktorý je ťažké rozlúsknuť, ak nemáte momentálne našetrenú žiadnu železnú rezervu!

To všetko sú situácie, keď ešte ľudovo povedané „nejde o život“, ale stávajú sa aj väčšie „nešťastia“ a vtedy môže suma, ktorú momentálne nemáte, ale nevyhnutne potrebujete, narásť aj do trojciferných čísel. V takýchto prípadoch býva mnohokrát jediným riešením si potrebné financie požičať.

RIEŠENIE: Požiadajte o najrýchlejšiu pôžičku „do 24 hodín“ pre každého jednoduchým vyplnením on-line formulára. Suma, ktorú si môžete požičať sa pohybuje od stoviek euro na kúpu detskej výbavičky či preklenutie obdobia pred výplatou až po tisícky euro na hasenie väčších finančných požiarov, ktoré vás postihli.

Jednou z možností, ako „von z konopí“ je požiadať o vhodný krátkodobý bezúčelový úver banku. Banky však peniaze na dlh neposkytujú na dobré slovo. Skôr, než vám požičajú nejaké peniaze, najskôr si vás poriadne preklepnú. Zistia si, či patríte do kategórie bonitných klientov, čiže aká vysoká je pravdepodobnosť, že budete pôžičku splácať riadne a načas.

Overia si vás aj v úverových registroch, aby sa ubezpečili o tom, či v nich nefigurujete ako nedisciplinovaný dlžník neplniaci si svoje záväzky voči iným veriteľom.

Dnes sú už bankový a nebankový register vzájomne prepojené, čo v praxi znamená, že banky aj nebankové spoločnosti si dáta dôležité na posúdenie bonity klienta navzájom vymieňajú.

Áno, aj nebankovky občas nahliadajú do registrov!. Banky si vás však na rozdiel od nich v registroch preverujú vždy.

TIP: Ak požiadate prostredníctvom nášho on-line formuláranajrýchlejšiu pôžičku „do 24 hodín“ pre každého v niektorej zo spoločností, s ktorými spolupracujeme, máte istotu, že nikto vás nebude hodnotiť podľa vašej „platobnej histórie“. Prípadne, ak si vás aj preventívne „preklepnú“ a máte tam nejaký negatívny záznam, vaša šanca, že ho odignorujú je pomerne vysoká.

nízka bonita pri pôžičke

Ak banka, ktorú žiadate o pôžičku dospeje k záveru, že vaša bonita je priveľmi nízka na získanie úveru, jednoducho vám vašu žiadosť neschváli. Nezostane vám nič iné, len vzpriamiť svoju frustráciou zvesenú hlavu a skúsiť šťastie pri podávaní žiadosti v inej banke.

Ak však nie ste dostatočne bonitní pre jednu banku, pravdepodobnosť, že získate úver v druhej banke, je prakticky veľmi nízka (hoci, aj v tomto prípade výnimky potvrdzujú pravidlo).

Nehádžte však flintu do žita! Ak ste v žiadnej banke nepochodili, vaše možnosti sa tým ani zďaleka nevyčerpali.

Môžete sa obrátiť so žiadosťou o pôžičku na niektorú z mnohých nebankových spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu. Nie všetky však majú stopercentnú povesť, preto je v tomto smere namieste vaša opatrnosť.

RIEŠENIE: Na našich stránkach sme problém preverovania nebankových subjektov vyriešili za vás. Spolupracujeme iba so serióznymi a hodnovernými spoločnosťami. O pôžičku bez nutnosti dokladovania účelu a navyše aj bez akéhokoľvek ručenia, šitú na vašu situáciu, môžete požiadať prostredníctvom tohto on-line formulára.

Vráťme sa ale ešte na chvíľu k bankám. Ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorým banka pôžičku schválila, musíte, samozrejme, rátať s tým, že si tento obchod poistí ručením. Z pohľadu banky ide o jednu z možností zabezpečenia záväzku splácania ňou poskytnutých peňažných prostriedkov na základe úverovej zmluvy.

Nie všetky úvery poskytované bankami sú nevyhnutne kryté ručením. Platí to hlavne v prípade, keď si požičiavate nižšie sumy, pri ktorých je miera rizika neschopnosti splácať úver zo strany dlžníka výrazne nižšia alebo až nepatrná.

Nevýhodou je, že takéto nezabezpečené úvery bývajú drahšie – banky pri nich nastavujú vyššie úroky vzhľadom na ich rizikovosť. Pri uzatváraní úverových zmlúv na vyššie objemy finančných prostriedkov je však u bánk potreba ručenia, dá sa povedať, bezpodmienečná! Nevyhnete sa jej!

Čím všetkým sa dá vlastne pri úveroch a pôžičkách ručiť?

Prvou alternatívou, s ktorou sa môžete stretnúť je ručenie nehnuteľnosťou. Tento typ ručenia poznáme a máme ho spojený predovšetkým s vybavovaním hypotekárnych úverov na kúpu, stavbu či rekonštrukciu domu alebo bytu.

Nehnuteľnosťou sa však dá ručiť aj pri takzvanej americkej hypotéke, ktorá je v situácii, keď potrebujete získať peniaze bez dokladovania účelu ich použitia tiež jednou z ciest k riešeniu vašej súčasnej nepriaznivej situácie.

Americká hypotéka je vlastne druhom bezúčelového úveru, pri ktorom na poistenie jeho splácania ručíte nehnuteľnosťou. Založenie nehnuteľnosti totiž je a vždy aj bude pre banku jednou z „najbezpečnejších“ foriem ručenia. Ak však nebudete schopní uhrádzať úroky a splátky takéhoto hypotekárneho úveru, banka má právo siahnuť vám na vašu nehnuteľnosť na základe záložného práva.

ručenie nehnuteľnosťou

 

Aj niektoré nebankové spoločnosti poskytujú svoje „pôžičky na čokoľvek“ prostredníctvom ručenia nehnuteľnosťou. Veľkou výhodou pri tomto type ručenia je, že máte viac-menej isté, že vám takýto úver či pôžičku schvália a úroky budú vzhľadom na neveľkú rizikovosť pomerne nízke. Založenie nehnuteľnosti predstavuje totiž pre veriteľa dostatočne bezpečnú záruku splácania úveru. Povedzme si však na rovinu: váš dom či byt nie je niečo, s čím sa za každých okolností oplatí „hrať vabank“!

 

RIEŠENIE: Skúste to radšej s našou najrýchlejšou pôžičkou „do 24 hodín“ pre každého. Máte stopercentnú garanciu toho, že nebudete musieť ručiť absolútne ničím! Podajte si žiadosť na https://www.do24hodin.sk/ziadost-o-pozicku/.

Navyše, dnes nie je ničím výnimočným, že žiadateľ o pôžičku nevlastní žiadny dom, byt či pozemok, a preto ani nemá možnosť nehnuteľnosťou ručiť. Zriadiť záložné právo na zaistenie splácania úveru sa však dá aj na hnuteľné veci. Tento druh úverového krytia využívajú napríklad lízingové spoločnosti pri predaji automobilov. V tomto prípade dlžník, ktorý si kupuje auto na lízing (čo je tiež jedna z foriem úveru), ručí za jeho splácanie samotným automobilom.

Vy však teraz nechcete auto, ale potrebujete okamžité peniaze! Existujú aj bezúčelové pôžičky s ručením hnuteľnými vecami? Odpoveď znie: áno! Niektoré nebankové spoločnosti vám požičajú peniaze s tým, že ako formu ručenia založíte svoje vlastné vozidlo. Z reklám ich poznáme ako „pôžičky s ručením autom“. Aj tu je všetko jasné: ak ju nebudete načas a riadne splácať, nastane analogická situácia ako pri vyššie spomenutej americkej hypotéke. Rozdiel je len v tom, že neprídete o dom či byt, ale o svoj automobil.

Pre niektoré nebankové spoločnosti je veľmi obľúbené poskytovanie pôžičiek, pri ktorých sa ručí zmenkou. O čo ide? Zmenka je cenný papier, na ktorom sa dlžník zaväzuje veriteľovi uhradiť pohľadávku z poskytnutej pôžičky.

Z vášho pohľadu ako klienta, ktorý si chce požičať peniaze, ide o jednu z najrizikovejších druhov pôžičky, o ktorú sa môžete uchádzať. Viac si tom môžete prečítať v tomto našom článku. Z pohľadu poskytovateľa pôžičky, čiže nebankovej spoločnosti, ide, naopak, o veľmi spoľahlivé krytie splácania. Ak totiž napríklad dôjde k meškaniu so splátkami zo strany dlžníka, pôžička sa stáva okamžite splatnou a v mnohých prípadoch dochádza k súdnemu a exekučnému konaniu, ktoré dokáže zmnohonásobiť požičaný finančný obnos.

Ďalšou možnosťou, ktorá je pomerne bežná hlavne pri krátkodobých úveroch, je zaistenie splácania úveru alebo pôžičky ručiteľom. Môže pritom ísť o jedného ručiteľa, alebo si ich môžete nájsť aj viacerých. Ak ich je viac, každý z nich ručí do dohodnutej výšky. Ak to ale nie je zmluvne podchytené a dohodnuté, tak každý z ručiteľov ručí za celý úver. Principiálne je to jednoduché, prax však v tomto smere prináša určité problémy.

V dnešných neistých časoch totiž nie je jednoduché nájsť a presvedčiť niekoho, aby ručil za váš úver alebo pôžičku s tým, že sa v prípade vašej platobnej neschopnosti zaviaže vyrovnať dlh voči banke alebo nebankovej spoločnosti za vás.

Dokonca aj vtedy, ak voči vám prechováva vysokú mieru dôvery a inak by nemal problém ísť vám ručiť, nakoniec povie nie! Zváži si totiž – a to aj býva najčastejší a celkom logický a rozumný argument proti ručeniu – že ak by sám chcel v budúcnosti požiadať o úver, nemusí sa mu to vôbec podariť, keďže banka bude pri posudzovaní jeho bonity brať do úvahy jeho záväzok ručenia za cudzí úver.

Vzhľadom na to, že to v očiach banky znižuje jeho schopnosť plniť si záväzky z úverového vzťahu, jeho šance na získanie úveru sa rapídne znižujú. Je to proste tak – úver, za ktorý ručí nie je síce jeho a ani ho nespláca, ale banka sa na to pozerá tak, akoby bol jeho a splácal ho on!

Ak sa vám aj napriek všetkým „protivenstvám“ napokon predsa len podarí získať potenciálneho kandidáta na ručenie, ešte stále nemáte vyhrané. Musíte totiž počítať s tým, že procesom overovania bonity a preverovania v úverových registroch bude musieť okrem vás prejsť aj váš nádejný ručiteľ. Mnohokrát sa stáva, že aj na takomto „háčiku“ stroskotá schválenie vášho perspektívneho úveru či pôžičky.

Z celého tohto „ručiteľského kolotoča“ sa dá pomerne elegantne vykĺznuť, ak si nájdete vhodnú a úrokovo výhodnú pôžičku, pri ktorej od vás veriteľ nepožaduje žiadnu formu ručenia. Ponuka na trhu je pomerne široká a nie vždy je ľahké sa v nej zorientovať. Ak požiadate o pôžičku prostredníctvom nášho on-line formulára, nepotrebujete prosíkať žiadneho ručiteľa, ani dávať do zástavy váš hnuteľný či nehnuteľný majetok. Pôžička do 24 hodín

Pôžičku získate jednoducho, diskrétne a hlavne rýchlo – peniaze môžete na vašom účte očakávať už do 24 hodín! O pôžičku ale musíte požiadať v pracovný deň v bežnom pracovnom čase (cca od 08:00 h do 17:00 h) a účet musíte mať zriadený v rovnakej banke, akú má váš veriteľ.